České urny a poslední odpočinek

Život a společné prožitky s dalšími lidmi jsou tím nejcennějším, co máme. Čas s blízkými, který vnímáme někdy jako samozřejmý, může skončit v jeden jediný okamžik a nám nezbude nic než jen vzpomínky. Přichází emoce, s kterými se musíme vypořádat. Zařizování pohřbu, čas truchlit a čas s dalšími pozůstalými. České urny s tradicí dlouhou více než 30 let vám to usnadní.

Klasické a vsypové urny pro moment rozloučení

Možná patřili vaši blízcí k lidem, kteří si před svým odchodem vyberou pohřeb, jaký si přejí. Mnohdy si sami ještě během života uspořádají rozloučení, na které pozvou všechny blízké, aby se s nimi rozloučili ještě před tím, než přijde jejich čas. Jakmile však odejdou, je to celé na vás.

Abychom vám celý proces ulehčili, vyrábíme pro vás již více než 30 let klasické pohřební urny i vsypové pohřební urny. Obě varianty nabízíme ve verzích urny barevné, urny bílé a jednoduché urny. Bílé urny mluví svým názvem sami za sebe. Jsou jednoduché, elegantní, v čistě bílém provedení. Barevné urny vdechnou do rozloučení syté nebo jemné barvy. Záleží na vašem výběru. Na výběr jsou i jednoduché urny, které jsou decentní, skromné, ale přesto majestátní.

Kvalitní český porcelán a porcelánové urny

Kromě předem připravených designů pro vás rádi vyrobíme také urnu na zakázku. Na porcelánovou urnu lze přenést fotografii zesnuléno (této metodě se věnujeme už víc než 20 let) nebo na ni namalovat speciálními barvami motiv, který si vyberete. Urny pro vás vyrábíme také v mnoha tvarech.

Celý proces výroby české porcelánové urny sestává z několika kroků. Jaký je postup?

  • Návrh a prototyp urny – naši designéři nejprve nakreslí návrh nové urny a následně podle něj naši řemeslníci vyrobí sádrový prototyp, z kterého je odlita porcelánová verze. Všechny nové návrhy vždy maximálně odpovídají aktuálním potřebám zákazníků.

  • Výpal a opracování výrobku – jakmile jsme s prvním kouskem spokojeni, odléváme urny ve velkém. Každý odlitek projde nejprve přežahem (prvním výpalem) a následně, jakmile vychladne, zapracováním nerovností. Jakmile jsme spokojeni s detaily, může přijít řada na glazování.

  • Glazura a následně ostrý výpal – na urnu je nyní nanesena glazura. Dbáme, aby byla vrstva glazury rovnoměrná a čistá. Následuje druhý, tzv. ostrý výpal.

  • Dekorování vypálené glazuryurna je hotová. Teď už přichází řada na ruční dekor. Většinou používáme drahé kovy, speciálně zlato a platinu, ale cizí nám nejsou ani barvy vyrobené z kovů, které vnáší do práce více tónů.

Vybrali jste si u nás urnu, která je podle vás dostatečně důstojná? Pokud ne, obraťte se na nás, rádi vám s volbou vhodného kousku pomůžeme. Navíc u nás najdete také vzpomínky na psy a kočky.