Jaká letiště u nás najdeme?

Česká republika má několik letišť, z nichž největší a nejvytíženější je pražské Letiště Václava Havla. Zde jsou některá z největších letišť v České republice:

  • Letiště Václava Havla Praha (PRG): Letiště Václava Havla se nachází v hlavním městě Praze a je největším a nejrušnějším letištěm v České republice. Slouží jako hlavní mezinárodní brána s lety do destinací po celé Evropě, Asii, Severní Americe a dalších regionech. Letiště je pojmenováno po Václavu Havlovi, prvním prezidentovi České republiky.
  • Letiště Brno-Tuřany (BRQ): Letiště Brno-Tuřany se nachází nedaleko města Brna v Jihomoravském kraji a je druhým největším letištěm v České republice. Obsluhuje především domácí a evropské destinace, přičemž pravidelné lety provozují jak full-service, tak nízkonákladoví dopravci.
  • Letiště Leoše Janáčka Ostrava (OSR): Letiště Leoše Janáčka Ostrava se nachází nedaleko města Ostrava v Moravskoslezském kraji a obsluhuje severovýchodní část České republiky. Nabízí vnitrostátní a mezinárodní lety do destinací v Evropě, které obsluhují především nízkonákladoví dopravci.
  • Letiště Karlovy Vary (KLV): Letiště Karlovy Vary se nachází nedaleko lázeňského města Karlovy Vary v západní části České republiky a obsluhuje Karlovarský kraj. Nabízí sezónní a charterové lety do evropských destinací.
  • Letiště Pardubice (PED): Letiště Pardubice se nachází v blízkosti města Pardubice v Pardubickém kraji a slouží především všeobecnému letectví, nákladním a charterovým letům. Pořádá také příležitostné pravidelné lety do evropských destinací.
  • Letiště Kunovice (UHE): Letiště Kunovice se nachází v blízkosti města Uherské Hradiště ve Zlínském kraji a slouží všeobecnému letectví a příležitostným charterovým letům. Pro výrobu a testování letadel jej využívá také český výrobce letadel Aircraft Industries.

Jedná se o některá z hlavních letišť v České republice, která zajišťují vnitrostátní a mezinárodní letecké spojení pro cestující i náklad.