Chorvatské hory přinášejí velké množství zábavy

Přemýšlíte-li o návštěvě Chorvatska, ale neláká vás lenošení na pláži, pak vězte, že se můžete vypravit také do chorvatských hor. Čekají zde na vás stezky, které vedou od Jaderského moře až k vrcholkům hor. Více než 400 různých stezek je připravených jak pro začátečníky, tak i zkušené turisty. Vydat se na ně můžete třeba ze Záhřebu, Splitu nebo Omiše. Zavítejte do Velebitu, Učky, Dinary, Paklenice nebo Mosoru. Na vášnivé horolezce pak čeká Národní park Paklenica. Chcete-li si hory užívat plnými doušky, zajistěte si zde ubytování chorvatsko a můžete se těšit na nekonečně dlouhé a zajímavé horské výlety.

Chorvatská horská turistika

I když chorvatská pohoří nepřesahují výšku 2 000 metrů, přesto nabízejí mimořádně pestrobarevnou scenérii. Díky jejich menší výšce je většina z nich snadno přístupná. Díky tomu jsou ideálním cílem pro všechny, kdo milují vysokohorskou turistiku. Jednotlivá pohoří se liší rozmanitým charakterem jednotlivých vrcholů. Některé vrcholy jsou pokryté lese, jiné jsou naopak úplně holé. Díky tomu nabízejí bohatý výhled do okolní krajiny. Na chorvatských pohořích naleznete přes 6 000 kilometrů značených stezek, které připravili pro návštěvníky alpinisté.

Via Dinarica

V Dinárském pohoří naleznete nejvyšší a nejvíce zajímavé chorvatské hory. Pohoří je velmi členité. Via Dinarica představuje cestu, která je určená pro turisty i cyklisty. Jejím cílem je propagace lokálního hospodářství a díky tomu návštěvníkům přibližuje místní speciality, ubytovací a další služby.

Via Adriatica

Spojuje nejkrásnější horské vrcholy. Chcete-li se na ní vydat, obrňte se vytrvalostí a badatelským myšlením. Objevíte zde skrývaná zákoutí, nedotčenou přírodní krajinu a můžete zde potkat lidi, kteří milují přírodní krajinu stejně, jako vy.

Vidíte, že dovolená chorvatsko není jen moře, ale i celá řada zajímavých aktivit. Tak neváhejte a vydejte se tuto krásnou zemi prozkoumat, alespoň v rámci své dovolené.